Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Про МЕРІ [2]
Тексти пісень [25]
Архів преси [6]
Акорди [6]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Архів преси

МЕРІ: Ми не кон'юнктурники

meri: Ми не кон'юнктурники          


           

Хлопці з львівського гурту - амбітні й наполегливі. Цього, напевно, вистачить, аби потрапити в поле зору талановитих продюсерів, кліп-мейкерів та простих глядачів. Головне, вони знають, для кого співають і що ще треба зробити, аби відвоювати свою аудиторію слухачів. Словом, має бути досвід "кипіння" в музичному бізнесі, а ще - харизма.

 

Тарас Ших та Віктор Винник - гітарист і соліст "Мері" - уміють висмикувати колючки з біографії гурту, якими їх натхненно штрикають недоброзичливці. Позаяк хлопці не перший день у музичному світі. ..."Момент вчасності є", - кажуть вони, і з ними важко не погодитися. Але. Має ще бути хоча б по крихті того, що так банально називають талантом, здатністю доводити публіку до спокійного фанатизму (здається, він таким буває) однією лише появою на сцені. Отже, розмовлятимемо з мерівцями і розпочнемо з...

 

Для якісного виступу мають бути забезпечені певні стандарти

 

- Аби втиснутися в нішу музичного шоу-бізу, потрібно вчасно "зробити" ім'я?

 

Тарас Ших: Момент вчасності, звичайно, є. І фактично зараз саме той час, коли має з'явитися якась нова хвиля виконавців. Можливо, цьому частково посприяли деякі музичні проекти, наприклад, "Шанс". Але такі співаки з'являються доволі невпевнено. Може, через те, що вони постійно очікують, хто ж їм запропонує контракт або участь у якихось проектах.

 

- Тарасе, ти є директором проекту Meriland, партнером компанії Nemiroff, за фінансового сприяння якої влаштовуєш концерти музичних зірок в Україні. Чи не думав про те, щоб привезти до нас когось із іноземних співаків?

 

Т.Ш.: На жаль, в Україні немає для цього певних факторів. По-перше, спонсорів, котрі готові потягнути таку справу... А навіть якщо такі й знайдуться, то заважає інше: серйозні європейські зірки з Україною не співпрацюватимуть. Не ті зірки, котрі уже "згасли", а ті, що тепер перебувають на піку слави. Скажімо, торік я хотів привезти в Україну Bon Jovi та Rolling Stones. Але потрібна була чимала сума для кожного з них - 1 мільйон доларів.

 

Ще одне: зірки такого класу організовують тури Америкою, потім мандрують Європою, але в жодну зі східноєвропейських країн не заїжджають. Якщо ті ж таки ролінги, Depeche Mode і Guns'n'roses дають концерт у Польщі, то Bon Jovi та, скажімо, Robbi Williams не заїжджають навіть у Варшаву. Дуже складно привозити іноземних виконавців, бо ж, окрім пристойного гонорару, ще треба подбати про спеціальне технічне забезпечення. А у нас, в Україні, навіть таких розеток немає, щоби підключити музичну техніку декотрих іноземних зірок.

 

Немає і механізму офіційного запуску грошей для цього. Поки іноземна зірка потрапить із туром у домовлене місце, минає щонайменше рік. Окрім того, ти віддаєш гроші без жодної гарантії, що зірка буде у твоєму місті, і просто чекаєш... Зокрема на райдер - договір із умовами, за яких зірка виступатиме. Не забезпечиш якогось пункту в такому райдері - і співак або група (не лише американська чи європейська) не приїде. Тобто для якісного виступу кожної зірки мають бути забезпечені певні стандарти.

 

Ми за free style

 

- Ви працюєте у стилі opty rock. Як визначилися з напрямком?

 

Віктор Винник: Коли людина виростає, то розуміє, що є музика, а усі ці музичні стилі - для зручності критикам, які про це говоритимуть. Ми не поділяємо музики на стилі, а просто на "музику" та "немузику", на "подобається" чи ні. Пісня може бути сіренькою, але мати певну ідею. Ми за free style. Треба грати те, що подобається. Проте робити це щиро, а не кон'юнктурно. Ми не є кон'юнктурниками.

 

- Які пісні ви вважаєте одноразовими?

 

В.В.: За законами шоу-бізнесу, пісня живе три місяці. Усе залежить від її якості: котрась може піти в національну скарбницю, а про іншу просто забудуть. Вистачає так званих радіо "ностальджі", які крутять "стару" музику. Із 1960-х, 1970-х, 1980-х років, навіть із 1990-х у таку скарбничку потрапило багато гітів. Від надлишку інформації людина губиться. Але такою є стратегія розвитку пісень.

 

- Чи, на вашу думку, наші співаки та музиканти можуть стати європейськими зірками?

 

В.В.: Політика європейських країн розвинена на підтримку насамперед своїх виконавців. І поки в нас цього не буде - потрібних змін не відбудеться. Наприклад, поляки, які намагалися пробитися у Європу раніше від нас, теж не змогли цього зробити. А ті, котрі все-таки туди потрапили, стали абсолютно англомовними професійними виконавцями. І вони не пропагують Польщу як таку, а просто є виконавцями світового рівня.

 

- А від чого все-таки залежить популярність: від того, наскільки часто тебе крутять на ТБ, чи більше від якості пісень? Йдеться саме про популярність.

 

В.В.: Важливі два чинники. Є пісні, котрі існують поза часом і без ротацій. А є ті, що "нависають" із усіх дірок й живуть рівно три місяці. Тому має бути передусім чесна пісня, яку, звісно, вартує підсилювати технічними засобами.

 

- Віктор Скуратівський, бас-гітарист "Другої ріки", знімав відео на пісню "Ромео". Як ви вважаєте, чи може людина, котра є у складі одного гурту, зробити для іншого щось значно краще, ніж для себе? Самі розумієте: своя сорочка значно ближча до тіла...

 

Т.Ш.: Ну, насамперед він є учасником гурту, а кліпи для "Ріки" знімає Віктор Придувалов. Віктор Скуратівський мав вплив тільки на кліп "Я п'ю з твоїх долонь", та й то це була спільна робота. А так він не є кліп-мейкером для свого гурту.

 

- Насамкінець. Проект "Осінній Львів збирає друзів", який організував гурт "Мері", - це одноразовий проект чи він існує й надалі?

 

В.В.: Він існує, але наразі лише у думках, бажанні його відродити. Бо ж на сьогодні відмерло все. На початку 1990-х був фестиваль "Червона рута", а зараз в Україні немає жодного повноцінного фестивалю. Є, щоправда, "Таврійські ігри", але фестивалем їх не назвеш. Це демонстрація самих себе. А щодо "Перлини сезону", то це рекламна кампанія пива "Славутич" і піар нібито допомоги українським виконавцям. Нехай це пафосно прозвучить, але проект "Осінній Львів збирає друзів" потрібен Львову.

 

Т.Ш.: Окрім того, цей фестиваль став новим диханням групи "Мері". Нам вдавалося, не кажу відкривати, але віднаходити нові імена. Ми привезли у Львів шоу-балет Soul B (танцюють у жанрі брейк-дансу. - Авт.), популярних ведучих, на чому Львів завжди намагався зекономити. Ми можемо пообіцяти, що цей проект не одноразовий. Можливо, нам вдасться зібрати друзів у Львові і цієї осені.

Категорія: Архів преси | Додав: merigroup (04.05.2008)
Переглядів: 2162 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 1
1 John  
0
I'll try to put this to good use immeidately.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Ми в соц. мережах
Офіційний сайт групи МЕРІ © 2024